Prototypy wyświetlaczy Pixel Qi na targach Computex 2010

Firma Pixel Qi, której wyświetlacz 3qi łączy cechy tradycyjnych wyświetlaczy LCD z cechami papieru elektronicznego zaprezentowała kilka prototypów urządzeń korzystających z tej technologii na targach Computex 2010.  

Poniżej można zobaczyć krótki film przedstawiający wyświetlacze Pixel Qi w kilku mniej lub bardziej prototypowych tabletach oraz w netbooku. Różne wersje wyświetlaczy są wyposażone w ekran dotykowy ze szkła lub z powłoką antyodblaskową, ale można zobaczyć jak wyglądają zarówno z włączonym podświetlaniem jak i w czarno-białym trybie czytania w słońcu, zwiększającym efektywną rozdzielczość wyświetlacza trzy razy.

Widać, że technologia jest na dobrej drodze. Z mojego punktu widzenia jej głównym minusem jest to, że na rynku nie ma dostępnego jeszcze żadnego tableta wyposażonego w wyświetlacz 3qi (Notion Ink mógłby się pośpieszyć ze swoim Adamem). Jednak według Mary Lou Jepsen na Computeksie możemy spodziewać się ogłoszenia kilku nowych urządzeń, które będą korzystać z tej technologii. Targi trwają w końcu do 5 czerwca.

11-minutowy wywiad z Mary Lou Jepsen o technologii Pixel Qi:

[via Liliputing ]

Leszek Karlik

Więcej o: