Intel wprowadzi USB 3.0... w 2012 roku!

W Roku Pańskim 2012, kiedy w Polsce i na Ukrainie - ku uciesze tłumów z całej Europy - za piłką uganiać się będą męscy mężczyźni, Intel po cichutku wprowadzi do swoich płyt głównych chipsety USB 3.0. To sporo ponad rok później niż inni producenci.

A może i nie wprowadzi - gdybają sobie eksperci. Co mogłoby bowiem powodować brak możliwości instalowania gniazd USB 3.0 na płytach głównych jednej firmy, która na domiar złego jest głównym dostawcą układów dla innych producentów?

Być może Intel zamierza dać szansę własnemu pomysłowi - optycznemu (światłowodowemu) złączu LightPeak. Teoretycznie byłoby ono kilkakrotnie szybsze niż standard USB. Pytanie tylko co z użytkownikami?

Brak wsparcia dla następcy najpopularniejszej na platformie PC technologii przesyłu danych to kłopot przede wszystkim dla potencjalnych klientów. Póki Intel łaskawie nie zdecyduje się montować gniazd trzeba będzie instalować dodatkowe kontrolery lub zdecydować się na płytę główną innej firmy, na przykład Asusa, Gigabyte`a lub Asrocka.

Wybór nie aż taki trudny.

[via Tech Eye ]

Łukasz Cichy

Więcej o: