3D Vision przyda się podczas wyprawy na Marsa?

Okazuje się, że technologia Nvidia 3D Vision może służyć nie tylko dla graczy. Skorzystają z niej też astronauci z projektu Mars 500, którzy uczestniczą w symulacji wyprawy na Marsa.    

Projekt Mars 500

Mars 500 to część rosyjskiego programu kosmicznego, który został stworzony w celu sprawdzenia warunków załogowego lotu na Marsa. Właśnie rozpoczął się najdłuższy etap projektu. 3 czerwca sześciu kosmonautów zostało odciętych od świata - jest to symulacja izolacji i opóźnień w przekazywaniu informacji, które na pewno będą miały miejsce w planowanej wyprawie na Marsa. Astronauci mają pozostać w zamknięciu przez 520 dni.

Oleg Voloshin

3D Vision na Marsie?

A teraz ciekawostka - każdy członek załogi dostał laptopa z technologią Nvidia 3D Vision. To rozwiązanie ma pomagać w treningu odizolowanych od świata kosmonautów.

Czy kosmonauci będą grać?

Ciekawe, w jaki sposób kosmonautom mogą przydać się laptopy 3D? Może będą zapoznawali się z powierzchnią Marsa w trójwymiarze? Z pewnością szybko odpalą na tym sprzęcie jakieś gierki. Bo co można robić, gdy jest się zamkniętym i odizolowanym od świata przez ponad 500 dni? Nie od dziś wiadomo, że gry to prawdziwy pożeracz czasu.

Tak czy inaczej, to także sprytna sztuczka marketingowa firmy Nvidia, która próbuje spopularyzować swoje rozwiązanie wśród użytkowników.

Więcej informacji na temat projektu Mars 500 .

Mariusz Koryszewski

Więcej o: