HP przygotowuje chmurowe drukarki

Niecały miesiąc temu Google przedstawiło ideę drukowania przez chmurę - bez sterowników, z dowolnego urządzenia podłączonego do sieci. Pomysł padł na podatny grunt, firma HP ogłosiła, że będzie produkować sieciowe drukarki korzystające z tej koncepcji.

HP zapowiedziało cztery modele sieciowych drukarek, które będą dysponowały adresem e-mail, przez który przyjmować będą zlecenia. System ePrintCenter ma zapewnić sterowniki, tak aby zlecenia można było wysłać np. z smartfonu. Najtańszy model HP Photosmart e-All-in-One ma kosztować 99 dolarów i pojawić się w USA jeszcze w tym miesiącu. Inne, bardziej zaawansowane, kosztujące od 149 do 299 dolarów, będą dostępne na świecie w sierpniu i wrześniu. Google potwierdziło, że nowe urządzenia HP będą kompatybilne z ich koncepcją Cloud Printing - prezentację działania można obejrzeć tutaj .

Pomysł podoba mi się, ale wciąż mam wątpliwości co do bezpieczeństwa. Nie tylko obawiam się przesyłania przez chmurę nieszyfrowanych dokumentów do wydruku, ale boję się, że moją e-drukarką przyjmującą zlecenia e-mailem zainteresują się spamerzy, którzy teraz będą bombardować mnie swoimi ulotkami w pełnym kolorze i drukowanymi na moim własnym papierze fotograficznym.

[via HP , Chromium Blog ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: