Samsung Wave S8500 i Apple iPad mają niemal identyczne procesory

Specjaliści z UBM TechInsights przyjrzeli się z bliska procesorowi S5PC110A01 z Wave S8500 i doszli do wniosku, że nie tylko wyszedł z tej samej fabryki co A4 w iPadach, ale ma taki sam rdzeń 1 GHz ARM Cortex A8.

Apple jest bardzo dumne z procesorów A4. Wielokrotnie podkreślano, że zapewniają wysoką wydajność iPadów, a przy okazji są energooszczędne, co jest nie do przecenienia w przenośnym urządzeniu. Ostatnio pokazany iPhone 4 również napędzany jest A4, co Steve Jobs włączył do prezentacji na keynote WWDC 2010 . Apple kupiło pod koniec marca Intrinsity , prawdopodobnie po to, aby konkurencja nie miała dostępu do tej technologii, ponieważ jednak Intrinsity współpracowało przy A4 z Samsungiem, nie udało się to do końca.

Wygląda na to, że firma Samsung odważnie działa na rynku smartfonów i tabletów - oprócz Wave S8500 mamy androidowego smartfona Galaxy S z 1 GHz procesorem oraz zapowiedź trzech tabletów . Jeżeli ARM Cortex A8 jest wystarczająco dobry dla Apple, nie ma powodu żeby nie sprawdził się u innego producenta.

[via UBM TechInsights ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: