Nowy gadżet Microsoftu nazywa się Kinect

Kinect, wcześniej znany pod nazwą Projekt Natal, to przystawka do konsoli Xbox360 pozwalająca sterować urządzeniem za pomocą własnego ciała.

Gadżet miał swoją oficjalną premierę podczas targów E3 w Los Angeles. Zaproszeni na pokaz dziennikarze ubrani w "kosmiczne poncha" teoretycznie jako pierwsi na świecie poznali nową nazwę urządzenia oraz zobaczyli pierwsze gry. Teoretycznie, ponieważ już wcześniej do sieci wyciekły najważniejsze informacje.

Przed Kinectem będzie można się wyginać udając, że uprawia się m.in: ping pong, siatkówkę, piłkę nożną, rzut oszczepem, dyskiem, bieganie oraz kręgle. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o Kinectimals, grze polegającej na opiekowaniu się jednym z dwudziestu słodkich zwierzaczków, m.in. lwa i tygrysa, ale nie wiadomo, ile wspólnego będzie miała ze znanym z PlayStation 3 Eye Petem.

Na koniec zaprezentowano nowy interfejs konsoli - obsługiwany ruchem. Obecnym w hali widzom kojarzył się oczywiście z zabawkami agenta Andertona z "Raportu mniejszości". Gestami można przeglądać albumy ze zdjęciami, przesuwać ekrany, dostępny jest także wideoczat.

Microsoft jutro oficjalnie zapowie wypuszczenie nowego modelu konsoli Xbox360 z większym twardym dyskiem, wbudowanym wi-fi i nowym systemem chłodzenia - z tym ostatnim w poprzedniej wersji były spore problemy.

Radek Zaleski, Konrad Hildebrand, Polygamia.pl

Więcej o: