Lenovo wprowadza do Polski większe i szybsze wersje laptopów ThinkPad Edge

Lenovo ThinkPad Edge miał swoją światowa premierę około trzech miesięcy temu. Do niedawna w Polsce dostępna była wyłącznie najmniejsza wersja - 13 calowa.

Lenovo ThinkPad Edge zaprojektowany został z myślą o małych przedsiębiorstwach i zastosowaniu na pograniczu firmy oraz środowiska domowego. Potwierdza to dość oryginalny wygląd notebooka.

Dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych - czarny lśniący, czarny matowy i czerwony lśniący. Dotyczy to tylko zewnętrznej pokrywy, reszta komputera standardowo wystepuje w połączeniu srebrno-czarnym.

Zaletą komputerów jest możliwość niemal dowolnej konfiguracji sprzętu (na szczęście, jest to coraz powszechniejsze zjawisko w tym segmencie), wybierając jakie podzespoły mają się znaleźć w środku. Dodano nawet możliwość zainstalowania poteznego procesora Intel Core i7 620M. Seria składa się z trzech modeli gabarytowych - 13, 14 i 15 cali. Dwa największe dopiero trafiają do Polski.

Wersja 15-calowa waży prawie 2,5 kg i w zależności od wnętrzności potrafi działać do 4,5 godziny bez zewnętrznego zasilania. W porównaniu z laptopami Acer Timeline X to niedużo, ale i tak pozwoli odbyć spotkanie w kawiarni bez konieczności nerwowego poszukiwania działających kontaktów.

Lenovo ThinkPad Edge dedykowany jest "małemu biznesowi", możliwe więc, że aby kupić ten komputer nie wystarczy wybrac się do najbliższego sklepu elektronicznego.

[via Lenovo]

Łukasz Cichy

Więcej o: