HTC Droid Incredible będzie miał WiFi/n

Telefony HTC juz od jakiegoś czasu zdolne są do bezprzewodowego łączenia WiFi w standardzie 802.11n. Niestety takiej możliwości nie posiada system operayjny Android. A w każdym razie - póki co nie posiadał. Froyo ma to zmienić.

Amerykańska komisja FCC zapowiedziała, że telefony HTC Droid Incredible otrzymają aktualizację, która umożliwi obsługę WiFi/n. Podniosły się głosy, że być może chodzi o nowy system 2.2. Bardziej pewne jest jednak, że będzie to wstępna aktualizacja, poprzedzająca szeroko zakrojoną akcję wymiany systemu na telefonach HTC. O ile taka w ogóle nastąpi.

WiFi/n w telefonie to wspaniała nowina. Realiści uspokajają jednak, że standard n zdecydowanie poprawi zasięg i siłę połączenia, natomiast tylko w nieznacznym stopniu wpłynie na prędkość transferu. Powodem mają być ograniczone możliwości montowanych w smartphone`ach procesorów.

My, z wrodzonej zawiści przychylimy się do tej ostatniej opinii. Póki sami nie będziemy mogli skorzystać ze standardu n, uznamy, że na pewno nie jest on przydatny. A zanim sprawa dotoczy sie do Polski...

[via Phandroid ]

Łukasz Cichy

Więcej o: