Brakuje wyświetlaczy AMOLED dla smartfonów HTC

HTC ma problemy z dostawami wyświetlaczy AMOLED od Samsunga i w nowych modelach smartfonów Droid Incredible oraz Desire będzie równolegle używać Super TFT LCD od Sony. Pozostaje jeden problem - jak wytłumaczyć to klientom?

Samsung przestawia się na produkcję Super AMOLED, żeby mieć ekrany dla tabletu Galaxy Tab, a także aby zrealizować plan podboju świata smartfonem Galaxy S . Trudno też oczekiwać, że firma będzie wspierała bezpośredniego rywala HTC, gdy ten próbuje pokrzyżować jej plany. Ponieważ jednak zainteresowanie Droid Incredible jest tak duże, że zamówienie złożone teraz zostanie zrealizowane pod koniec lipca, HTC musi coś z tym zrobić - plan jest taki, aby oprócz wyświetlaczy AMOLED używać Super TFT LCD od Sony.

HTC przekonuje, że pomiędzy Super TFT LCD i AMOLED nie ma zauważalnej różnicy. I choć faktem jest, że Super TFT LCD to ta sama, bardzo dobra technologia (IPS), której używa Apple w swoich iPadach, to percepcja jest dziedziną analogową i "zauważalność" jest cechą osobniczą a nie obiektywną. Potrzebny będzie poważny wysiłek marketingowy, żeby przekonać klientów, że ich wymarzony smartfon ze świetnym AMOLED będzie tak samo wymarzony, gdy AMOLED utraci. Trzeba pamiętać, że w reklamie "prawie robi wielką różnicę".

[via Android community ]

Tomasz Andruszkiewicz

dane dostarcza:

embed
Więcej o: