Najtańsza HP Photosmart e-All-in-One już w sprzedaży

HP, zgodnie z zapowiedziami, rozpoczęło sprzedaż drukarek Photosmart e-All-in-One. Model D110a nie jest jeszcze w pełni chmurowy, ale potrafi przyjąć zlecenie od np. smartfonu, nie dysponującego sterownikami. Cena: 100 dolarów.

Druk czarno-biały z rozdzielczością do 600 dpi, kolorowy 4800x1200 dpi na papierze fotograficznym, czytnik kart pamięci Memory Stick Duo i SD, możliwość drukowania zdjęć bezpośrednio z kart. Opcja kopiowania, skaner z optyczną rozdzielczością 1200 dpi i 48-bitową głębią koloru, złącze USB 2.0 i WiFi n. Dołączony czarny tusz wystarczy na 200 standardowych stron, zaś trzykolorowy komplet na 160 stron.

Do chmurowego przełomu jeszcze trochę brakuje, bo na przenośnych urządzeniach musimy zainstalować sobie darmową aplikację HP, a więc to nie drukarka sama rozpozna plik i zdalnie zaopatrzy się w sterowniki, ale z pewnością jest to krok w odpowiednią stronę. Pomyślano również o posiadaczach iPadów, którzy nie muszą dłużej korzystać z rozwiązań zastępczych (poniżej na zdjęciu propozycja TheFormGroup.com, również wykorzystująca hardware HP).

[via HP ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: