Technologia InstaLoad

Microsoft opublikował właśnie informację o nowej technologii dla urządzeń zasilanych z baterii, InstaLoad .  

Pomysł jest prosty, genialny, i w sumie niby niepotrzebny, a jednak ułatwiający życie. Jest to opatentowany nowy styk do baterii pozwalający na włożenie ich w dowolny sposób. Na zdjęciu widać, jak ma to działać - część styku jest szeroka i kontaktuje się z ujemnym biegunem baterii, część styku jest zagłębiona i wąska i kontaktuje się z dodatnim biegunem. Technologia ta działa z wszystkimi cylindrycznymi bateriami, AAA, AA, C, D, CR123 itd.

Microsoft ogłosił już, że współpracuje z Duracell czy takimi znanymi producentami jak Black Diamond (sprzęt wspinaczkowy i turystyczny), AE Light, Muyshondt oraz NovaTac (latarki), ClearSounds (aparaty słuchowe) czy Serfas (osprzęt do rowerów). Co więcej, firmy produkujące urządzenia dla niepełnosprawnych mają możliwość uzyskania licencji bez opłat patentowych.

Niby prawidłowe włożenie baterii do jakiegoś urządzenia nie jest specjalnie trudne, ale zawsze miło jest móc włożyć obojętnie jak - bo to szybciej, łatwiej i wygodniej. Nie mówiąc o tym, że w niektórych zastosowaniach taka technologia jest wyraźnie lepsza - na przykład kiedy trzeba wymienić baterie w latarce podczas nocnego zjazdu ze zbocza góry w załamującej się pogodzie...

[via Microsoft ]

Leszek Karlik

Więcej o: