InstaLoad Microsoftu a sprawa polska

Technologia InstaLoad, o której pisaliśmy wczoraj została niezależnie wymyślona przez Polaka i opisana w zeszłym roku na blogu.  

Autor wpisu, p. Tomasz Sandecki napisał do gazeta.pl: "Takie coś sobie kiedyś wymyśliłem, narysowałem i wstawiłem na bloga. Pomysł pojawił się kilka miesięcy wcześniej jako efekt rozważań w stylu co by tu można jeszcze ulepszyć. Com wymyślił przedstawiłem kolegom z pracy ale pomysł raczej nie spotkał z entuzjazmem. Później stwierdziłem że opisze to na swoim blogu, ot tak dla hecy. Sama idea wydała mi się całkiem przydatna i tak oczywista. że nawet nie chciało mi się sprawdzać czy są na to jakieś patenty, a zważywszy że procedura patentowa ani tania ani prosta nie jest skończyło się tylko na tym wpisie. Majątku na tym chyba nie zbije ale satysfakcję mam ogromną, miliardy dolarów MS i ich działu R&D z jednej strony i moja skromna osoba z  drugiej."

Szybkie przeszukanie bazy patentowej pokazuje, że patent Microsoftu został zgłoszony do opatentowania w maju roku 2006, a przyznany w maju 2009, więc wyprzedza pomysł p. Sandeckiego o parę lat, ale wiadomo, machina dużej korporacji toczy się powoli i przekucie patentu na umowy licencyjne, znalezienie partnerów itd. musiało zająć sporo czasu. Tym niemniej, jest to z pewnością interesująca ciekawostka.

Więcej o: