Finał Imagine Cup 2010 rozpoczęty

W sobotni wieczór rozpoczął się finał międzynarodowego konkursu Imagine Cup 2010. Zjechali finaliści z całego świata. Swoje reprezentacje mają Chiny, USA, Wybrzeże Kości Słoniowej, Republika Południowej Afryki, Palestyna, Kuwejt, Indonezja, Meksyk, Kolumbia, Szwecja, Polska, Izrael, Arabia Saudyjska i inne.

Co roku Imagine Cup towarzyszy myśl przewodnia. W 2010 roku organizator imprezy zaproponował "Solve the World's Toughest Problems" , czyli "Znajdź rozwiązanie największych światowych problemów". Wszystkie zgłoszone do konkursu prace nawiązują więc do szeroko rozumianych problemów społecznych i ekologicznych . W tym do skrajnego ubóstwa, śmiertelności dzieci, dyskryminacji ze względu na płeć, rozprzestrzenianiu się HIV/AIDS i malarii, degradacji środowiska naturalnego i innych.

Do środy włącznie trwać będą w Pałacu Kultury i Nauki zmagania konkursowe studentów w każdej z kategorii. Mają one formę kilkudziesięciominutowych zamkniętych prezentacji przed międzynarodowymi komisjami sędziowskimi. W czwartek zaś, w Operze Narodowej nastąpi oficjalne ogłoszenie i dekoracja zwycięzców .

Wydarzeniu patronuje minister gospodarki, Waldemar Pawlak , który powitał uczestników podczas sobotniej inauguracji.

Szczególnie przypadły nam do gustu prezentacje z Systemów Wbudowanych. Okazało, się że pomysłowość projektantów z tej kategorii przechodzi najśmielsze wyobrażenia, a kompaktowy komputer Ebox może stać się sercem przeróżnych mechanizmów.

Łukasz Cichy

Więcej o: