Google nie zrobi Nexusa Two

Prezes Google, Eric Schmidt, potwierdził że jego firma nie ma zamiaru robić kolejnej wersji smartfonu z Androidem ani netbooków z Chrome OS - sytuacja na rynku hardware tego nie wymaga.

Schmidt powtarza prezentowaną wcześniej przez firmę opinię , że Nexus One miał tylko pomóc wystartować Androidowi i zadanie się udało, więc nie ma potrzeby tego eksperymentu kontynuować i można wrócić do podstawowej ambicji firmy - organizowania przesyłania i obróbki informacji na dowolnych urządzeniach. Nie będzie również pokazowego netbooka z Chrome OS: według Schmidta rynek przenośnych PCtów jest na tyle silny, że nie potrzebuje dodatkowych bodźców, choć firma je rozważała.

Dla mnie brzmi to jak potwierdzenie, że Google sparzyło się na smartfonie i nie chce dalej brnąć w sektor hardware, który nie jest ich żywiołem, choć oczywiście z użyciem słów przystojących prezesowi. Może to i lepiej - na software się znają, a jeśli Chrome OS pokaże jakość na poziomie Androida, szykuje się dobry system do netbooków.

[via Telegraph ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: