Lucasowi nie podobają się lasery w kształcie mieczy świetlnych

Prawnicy Lucasfilmu wystosowali do Wicked Lasers pismo żądające zaprzestania sprzedaży laserów w kształcie mieczy świetlnych.

Lasery Spyder III Pro, o których pisaliśmy wcześniej faktycznie wyglądają dość podobnie do mieczy świetlnych, ale produkująca je firma z Hong-Kongu, Wicked Lasers, nigdzie nie stosuje tego terminu w swoich materiałach marketingowych. Steve Liu, CEO firmy powiedział, że jego firma sprzedaje podobnie wyglądające urządzenia od lat i nigdy nie porównywała ich do mieczy świetlnych.

Jednak list od Lucasfilmu zwraca uwagę, że artykuły w prasie i notki w blogach opisujące urządzenie porównują je do miecze świetlnego, i uważają, że jest to dowód na wprowadzanie w błąd konsumentów przez firmę produkującą lasery. Rzecznik Lucasfilm nie odpowiedział na prośbę o komentarz wystosowaną przez CNN.

Wicked Lasers nadal sprzedaje Spyder III Pro, w dwa tygodnie po otrzymaniu pisma. Wyznaczony w piśmie termin na zapewnienie o zmianie wzoru lasera to pięć dni roboczych, po których Lucasfilm grozi rozpoczęciem działań prawnych.

[via CNN ]

Leszek Karlik

Więcej o: