Co łączy Allegro i Gadu Gadu z Facebookiem? Wspólny właściciel...

Naspers ma kupić 28,7% udziałów w firmie inwestującej między innymi  w Facebooka czy Zyngę. Zapłaci za nie 388 milionów dolarów.

Naspers może być już znany polskim użytkownikom - to on jest właścicielem miedzy innymi Allegro czy Gadu Gadu. Teraz serwis TechCrunch podaje, że koncern ma zamiar wykupić pakiet udziałów rosyjskiej firmy Digital Sky Technologies, która z kolei jest właścicielem części Facebooka czy Zyngi. Transakcja opiewać ma na 388 milionów dolarów, a dodatkowo Naspers przekaże DST prawie 40% swoich udziałów w rosyjskiej usłudze pocztowej Mail.ru.

Dowiedz się więcej: Afrykanie przejmują polski internet

TechCrunch zauważa, że Naspers będzie posiadał więcej udziałów w DST, niż wydaje się to na pierwszy rzut oka. Jest on bowiem właścicielem 35 proc. udziałów w chińskiej firmie, która z kolei posiada część Digital Sky Technology.

Przypominamy, że Nasper bardzo aktywnie działa na polskim rynku. Kupił m.in. serwis Bankier.pl , myślał także o połączeniu Naszej-Klasy z komunikatorem Gadu-gadu. Ciekawe więc jak będzie wyglądać dalsza strategia inwestora na polskim rynku, gdzie Facebook i Nasza-klasa są swoimi największymi konkurentami.

Joanna Sosnowska, R.Z.

Więcej o: