Aiaiai TMA-1 - najbardziej niepozorne, kosmiczne słuchawki na świecie

Duńska firma Aiaiai znana jest z tworzenia wyjątkowych słuchawek o wysmakowanym, czasem szokującym ale zawsze modnym wyglądzie. Największą sławę jednak zyskała dzięki jakości dźwięku swoich produktów.

Producent zaprezentował najnowszy model swoich słuchawek, o nazwie nawiązującej do powieści Artura C. Clarka, pt. 2001: Odyseja Kosmiczna . TMA-1 to nic innego jak Tycho Magnetic Anomaly-1, czyli charakterystyczne pole wytwarzane przez zakopany pod powierzchnią księżyca czarny monolit.

Stąd też wziął się ogólny zamysł stworzenia czarnych, niepozornych słuchawek, o wielkiej mocy. Zanim produkt trafił do przedsprzedaży przeszedł ciężkie testy w rękach dj-ów z całego świata.

Aiaiai chwali się przede wszystkim nieprzeciętną wytrzymałością słuchawek . Pałąk został wykonany z nylonu, dzięki czemu zawsze powraca on do kształtu wyjściowego. Muszle obciągnięto twardą gumą niwelującą wstrząsy i odporną na zarysowania. Wewnątrz znajdują się 3 mm grubości filtry z bawełny, które zapobiegają powstawaniu pogłosu wewnątrz konstrukcji i tłumią dźwięki z zewnątrz. Z wierzchu głośniki chronią zatrzymujące pył miękkie poduszki, oraz silikonowe membrany. Część z 1,5 metrowego kabla jest skręcona, dzięki czemu przewód wydaje się być krótszy niż jest w rzeczywistości. No i nie ciągnie się po podłodze.

TMA-1 dostępne będą w normalnej sprzedaży już od sierpni a . Niestety, ani cena ani szczegółowe parametry słuchawek nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości.

[via Aiaiai ]

Łukasz Cichy

Więcej o: