Plotka: HP przygotowuje PalmPad, tablet z webOS

Gdy HP kupiło Palm i zawiesiło projekt HP Slate (tablet z Windows 7), zaczęliśmy się zastanawiać, czy zobaczymy urządzenie z webOS. Serwis Examiner twierdzi, że prace trwają i dzieli się pierwszymi plotkami o urządzeniu.

Kilka dni temu HP złożyło wniosek o rezerwację znaku towarowego PalmPad w kategorii komputerów, urządzeń przenośnych, PDA, itp. Choć działanie to jeszcze nie musi oznaczać niczego konkretnego, inne przesłanki wskazują, że firma przygotowuje produkt z segmentu tabletów.

Informator Examinera, pracownik HP, twierdzi że sprawa nazwy nie została jeszcze rozstrzygnięta, ale tablet z webOS powstaje. Ma się charakteryzować ekranem, który oprócz pojemnościowej warstwy obsługującej wielodotykowość, będzie wspierał stylusy i zróżnicowaną siłę nacisku, jak w rozwiązaniach Wacom. HP już stosuje taki ekran w netbookach/tabletach serii TM.

Piórko z różnicowaną siłą nacisku to świetny pomysł - umożliwi wygodną obsługę programów graficznych, pozwoli tworzyć odręczne notatki i szkice. Byle tylko technologia wyświetlacza nie podniosła zbytnio ceny.

[via Examiner ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: