Ridley Scott zrobi film 3D promujący telewizor 3D Cinema 21:9 Philipsa

Najciekawszym produktem w telewizyjnej ofercie Philipsa jest z pewnością Cinema 21:9 - unikalny telewizor, który posiada kinowe proporcje 21:9 (większość telewizorów ma proporcje 16:9). W, Ridley Scott zamierza wyprodukować krótki film 3D właśnie w tym formacie.

Film powstanie w ramach prowadzonej od kwietnia kampanii Parallel Lines, która ma za zadanie promować telewizory Philipsa o proporcjach 21:9. Do tej pory powstało 5 filmów nakręconych specjalnie w 21:9.

Pierwszy film 3D w 21:9

Teraz ma powstać pierwszy film 3D w proporcjach 21:9. Ma on promować nowy model telewizora LCD Cinema 21:9, który w porównaniu do poprzednika potrafi dodatkowo wyświetlać obraz 3D. Full HD 3D Cinema 21:9 Platinum ma pojawić się jeszcze tego lata na rynku. Natomiast od września, wyprodukowany przez Scotta film 3D będzie można zobaczyć w sklepach - bedzie wyświetlany na wszystkich telewizorach 3D Philipsa.

Klip dla Philipsa to dopiero pierwsze szlify Scotta z nową technologią 3D, taki wstęp do ważniejszych projektów. Przypomnijmy, że prequel Obcego, który zamierza wyreżyserować Scott - twórca takich filmów jak Blade Runner , Królestwo niebieskie czy Helikopter w ogniu - ma być kręcony właśnie w technice 3D.

Star Trek na 21:9 - wrażenia lepsze niż w kinie

Akurat miałem szczęście zobaczyć na tym telewizorze Cinema 21:9 nowy Star Trek w reżyserii J.J Abramsa i film prezentował się...obłędnie. Szeroki ekran jak w kinie, a do tego wysoka rozdzielczość Full HD. Wspomnienia z seansu kinowego znacznie zbladły, gdy zobaczyłem w akcji Star Treka na tym ekranie. Dlatego kilka miesięcy temu uznałem go za najciekawszy telewizor roku 2009 .

Via [ Home Cinema Choice ]

Mariusz Koryszewski

Czy chciałbyś mieć kinowy telewizor 21:9?
Więcej o: