Uruchom Androida na swoim PC

Jeśli jesteś ciekaw, jak działa Android na netbooku, laptopie czy desktopie albo potrzebujesz szybko startującego środowiska do zajrzenia do sieci, możesz uruchamiać ten system na swoim komputerze.

Wystarczy pobrać plik obrazu , nagrać go na CD lub narzędziem UNetbootin zainstalować na pendrive i gotowe (no, prawie - jeśli korzystacie z pamięci flash, upewnijcie się, że BIOS waszego urządzenia potrafi bootować system przez USB). Systemu nie instaluje się na dysku i wykorzystuje podobnie do Live CD z Linuksem - jeśli go potrzebujemy, bootujemy komputer z CD czy pendrive.

Wadą takiego rozwiązania jest brak możliwości dostosowania wachlarza aplikacji do własnych potrzeb - mamy do dyspozycji to, co zostało przygotowane w danej wersji - ale dzięki temu nic nie musimy o Androidzie i jego programach wiedzieć wcześniej. Można ściągnąć i zainstalować programy ze sklepu z aplikacjami, tyle że będą żyły wyłącznie w danej sesji systemu. Po reboocie dostępne będzie tylko to, co było na początku.

W tej chwili Android dla PC chodzi dobrze i obsługuje komponenty głównie komputerów Eee PC ( lista przetestowanych tutaj ), w planach są kolejne popularne platformy x86. Warto spróbować, choćby po to, żeby się przekonać jak szybko potrafi działać mobilny system.

[via Howto Geek ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: