Wystarczy pobrać plik obrazu , nagrać go na CD lub narzędziem UNetbootin zainstalować na pendrive i gotowe (no, prawie - jeśli korzystacie z pamięci flash, upewnijcie się, że BIOS waszego urządzenia potrafi bootować system przez USB). Systemu nie instaluje się na dysku i wykorzystuje podobnie do Live CD z Linuksem - jeśli go potrzebujemy, bootujemy komputer z CD czy pendrive.
Wadą takiego rozwiązania jest brak możliwości dostosowania wachlarza aplikacji do własnych potrzeb - mamy do dyspozycji to, co zostało przygotowane w danej wersji - ale dzięki temu nic nie musimy o Androidzie i jego programach wiedzieć wcześniej. Można ściągnąć i zainstalować programy ze sklepu z aplikacjami, tyle że będą żyły wyłącznie w danej sesji systemu. Po reboocie dostępne będzie tylko to, co było na początku.
W tej chwili Android dla PC chodzi dobrze i obsługuje komponenty głównie komputerów Eee PC ( lista przetestowanych tutaj ), w planach są kolejne popularne platformy x86. Warto spróbować, choćby po to, żeby się przekonać jak szybko potrafi działać mobilny system.
[via Howto Geek ]
Tomasz Andruszkiewicz