Rusza przedsprzedaż nowego modelu Kindle

Zgodnie z oczekiwaniami w przedsprzedaży pojawiły się nowe podstawowe modele czytnika Kindle. Będą dostępne od 27 sierpnia. Model z samym WiFi kosztuje 140 dolarów, zaś 3G - 190 dolarów.

Zmieniła się obudowa urządzenia - jest mniejsze (o 21%) i lżejsze (o 15%). Ekran E Ink ma nadal 6 cali przekątnej; producent zapewnia, że to nowy rodzaj wyświetlacza o kontraście 50% lepszym niż w dowolnym czytniku ebooków. Zmian jest sporo - przewracanie stron przyspieszono (o 20%), dodano wyraźniejsze, ciemniejsze kroje liter, podwojono - co bardzo istotne - wbudowaną pamięć, która ma teraz 4 GB. Przy wyłączonym WiFi bateria wytrzymuje przez miesiąc, zaś przy włączonym do trzech tygodni. Dodano również eksperymentalną przeglądarkę internetową.

Najbardziej cieszy to, że mimo wielu zmian, przeróbek i udoskonaleń, wersja 3G zachowuje dotychczasową cenę 190 dolarów, zaś producent wprowadza w końcu model z samym WiFi, w dodatku taniej niż podobny Nook Lite (150 dolarów). Oznacza to, że czytniki ebooków nadal będą tanieć. Miejmy nadzieję, że i w Polsce elektroniczne książki staną się w końcu popularne.

[via Amazon ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: