Apple chowa filmy oskarżające konkurentów o problemy z zasięgiem

Ze stron Apple opisujących anteny w iPhone, zniknęły filmy pokazujące, że inne telefony także mają problemy z zasięgiem.

Po pamiętnej konferencji prasowej, zajmującej się tematem problemów zasięgu w iPhonach, Apple umieścił na swoich stronach filmy pokazujące jak telefony innych producentów tracą zasięg, kiedy są trzymane w nieodpowiedni sposób. Filmy znajdowały się tutaj . W tej chwili możemy tam tylko obejrzeć w jaki sposób są testowane anteny w telefonach Apple.

Filmy można nadal znaleźć na kanadyjskiej wersji strony, oraz na oficjalnym kanale . Appla na YouTubie. Telefony które opisywał Apple to BlackBerry Bold 9700, HTC Droid Eris, Motorola Droid X, Nokia 97 Mini, Samsung Omnia II, a także iPhone 3GS i iPhone 4. Działanie firmy, polegające na udawaniu że gubienie zasięgu to problem wszystkich telefonów i przypadek iPhona nie jest odosobniony, wywołał ostrą reakcję Nokii i RIMa (producenta BlackBerry). Nokia opublikowała na swoim oficjalnym blogu notkę opisującą sposoby na które można trzymać ich telefony, RIM podał procent reklamacji wynikający z problemów z zasięgiem (dużo niższy niż w przypadku Apple).

Intrygujące, co skłoniło Apple do dyskretnego usunięcia informacji o problemach innych producentów. Przychodzi tutaj do głowy kilka potencjalnych powodów. Po pierwsze mogą to być działania wizerunkowe, twierdzenia jakoby problemy z zasięgiem dotyczyły wszystkich firm w tym samym stopniu, wywołały ostrą reakcję i osiągnęły przeciwny do zamierzonego rezultat. Inne możliwość to groźba procesu ze strony wskazanych konkurentów. Co nie byłoby powodem, kanadyjski Apple wydaje się tym nie przejmować.

[via TechCrunch ]

Maciej Starzycki

Więcej o: