Gmail: przeciągnij załącznik aby zapisać na pulpicie

Google wprowadził kilka nowości do swoich usług. Jedną z nich jest możliwość zapisywania otrzymanych załączników na komputerze za pomocą zwykłego ich przeciągnięcia. Drugą - multilogowanie na różnych urządzeniach.

Google już w kwietniu umożliwił załączanie plików do wiadomości w Gmailu za pomocą przeciągania ich z komputera do maila . Teraz wprowadza tę możliwość także w drugą stronę - z maila na poziom komputera. Na blogu czytamy, że opcja ta działa wyłącznie w przeglądarce Chrome ; faktycznie - załączniki przeciągane z innych przeglądarek zapisują się w postaci nienazwanego pliku .png, niezależnie od tego w jakiej postaci były dołączone do treści maila (np. .doc czy .pdf). Bardzo przydatna funkcja, aż dziw, ze dopiero teraz zostaje wprowadzona.

Drugą nowością jest dostęp do historii szukanych stron internetowych na wielu urządzeniach . Niestety, jest to możliwe jak na razie jedynie z terenu Stanów Zjednoczonych . Polega na tym, że będąc zalogowanym na swoje konto Google na telefonie komórkowym (iPhone lub z Androidem) lub na komputerze będziemy mieli dostęp do historii wyszukiwania. Chyba, że uprzednio wyłączyliśmy "Historię online". Linki są specjalnie oznaczone aby wyróżnić te, które przeglądaliśmy na smartfonie, a które na komputerze.

Joanna Sosnowska

Więcej o: