Aprico TV - telewizory Philipsa dopasują się do twojego gustu

Philips opracowuje specjalny system, który będzie potrafił stworzyć automatycznie specjalnie spersonalizowany kanał w oparciu o nasze gusta, preferencje i zachowania podczas oglądania telewizji internetowej. Rozwiązanie firmy Aprico (część Philipsa) ma być rewolucją w sposobie oglądania telewizji. Prace nad tym projektem trwały od kilku lat.

Aprico TV - jak to działa?

Podczas oglądania telewizji system Aprico zamontowany w telewizorze zapisuje to, co oglądamy w specjalnym profilu (każdy domownik ma osobny profil). Potem z danych tych automatycznie tworzony jest specjalny kanał dla użytkownika TV, który zawierał będzie tylko te treści, które odpowiadają naszym gustom. Będą one nagrywane na twardym dysku o dużej pojemności. Wystarczy do tego już jeden dzień oglądania TV. Natomiast stworzenie dokładnego profilu gustów trwa ok. 3 tygodnie.

Aprico TV w telewizorach Philipsa na IFA 2010 w Berlinie

Systemy firmy Aprica pojawią się w części telewizorów marki Philips. Rozwiązanie to ma być zaprezentowane na tegorocznych targach IFA w Berlinie. Ciekawe, jak to będzie działać w praktyce? Jeżeli dokładność odczytania preferencji będzie duża, to jest szansa na popularyzację. Ale póki co wydaje mi się, to jednak bardziej ciekawostką niż rewolucją. Zobaczymy jak Aprico TV da sobie radę w akcji.

Via [ HDTV ]

Mariusz Koryszewski

Więcej o: