Gry na Kindle

Amazon właśnie wypuścił dwie gry działające na ich czytniku ebooków. Gry słowne, jak nietrudno się domyślić.

Obie gry są darmowe - Every Word polega na znalezieniu największej ilości słów z podanego zestawu liter w ograniczonym czasie, natomiast Shuffled Row wymaga tworzenia słów z 60 liter, z których część jest pokazana w rzędzie na górze strony. Wpisywanie słowa powoduje usunięcie wykorzystanych liter, dłuższe słowa i rzadziej wykorzystywane litery dają więcej punktów - ot, taki Scrabble bez planszy i przeciwników.

Rzecznik Amazonu, Stephanie Mantello w e-mailu do TechFlash napisała, że gry zostały stworzone przy pomocy Kindle Development Kit , znajdującego się aktualnie w fazie ograniczonych betatestów. KDK został udostępniony w styczniu tego roku, jednak do tej pory jakoś aplikacje na Kindle'a jakoś się nie pojawiały. Na stronie KDK Amazon obiecuje podział przychodów (w przypadku aplikacji płatnych) na zasadzie 70% dla developera i 30% dla Amazona. Oficjalnie, firma nie ma nic do ogłoszenia na temat wprowadzania sklepu z aplikacjami dla Kindle - obie gry są dostępne przez stronę Amazona.

Faktycznie, jak o tym pomyśleć to Kindle nie nadaje się do większości gier, ale niektóre nawet do niego pasują. W sumie byłaby to nawet niezła platforma do krzyżówek oraz różnych form gier planszowych, typu szachy czy Scrabble.

[via Tech Flash ]

Leszek Karlik

Więcej o: