Gadżet dnia - glukometr na USB

Dzisiejszym gadżetem dnia zostaje bezapelacyjnie glukometr Contour Deluxe Bayera. Jego wyjątkowość polega na możliwości przechowywania nawet dwóch tysięcy wyników pomiarów cukru, które następnie można w prosty sposób przenieść do pamięci komputer.

Tego typu rozwiązanie znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie z chorobą. Kiedy regularne pomiary cukru stają się podstawą monitorowania własnego zdrowia życie wydaje się wystarczająco uciążliwe. Dotychczas dodatkowy problem stanowiła konieczność systematycznego spisywania wyników pomiarów, wraz z konkretną godziną i takimi szczegółami jak - czy został on wykonany przed czy po posiłku.

Zapisywane na osobnych kartkach mogą się gubić, a żeby prowadzić rzetelny dziennik, konieczne jest silne postanowienie lub sporo samozaparcia i wożenie ze sobą notatnika. Dzięki nowemu glukometrowi Bayera badanie może się właściwie skończyć na etapie "pomiaru". Urządzenie samo zmagazynuje wynik, nie wymagając od chorego dalszych czynności.

Niemal w każdej chwili, zapisane wyniki można przerzucić do pamięci komputera za pomocą wtyczki USB. Sam glukometr, zresztą przypomina większy pendrive. Funkcjonalność nie została więc dodana kosztem przenośności urządzenia. Jeśli użytkownik zainstaluje w komputerze aplikację Glucofacts dane z miernika automatycznie uzupełnią tabelkę i wskażą anormalne wyniki.

Glukometr kosztuje 25 funtów i dostępny jest poprzez sklep internetowy Bayera.

[via Bayer ]

Łukasz Cichy

Więcej o: