THX-BluFocus 3D - nowe certyfikaty THX dla filmów 3D na Blu-ray

Firma THX, wyznaczająca standardy jakości obrazu i dźwięku w filmach, założyła ośrodek testowy THX-BluFocus 3D i opracowała certyfikaty dla filmów 3D na płytach Blu-ray.
Dodatkowy wymiar tworzy więcej wyzwań technologicznych niż tradycyjna post-produkcja i authoring 2D. Proces certyfikacji, który opracowujemy wraz z laboratoriami THX pomoże ulepszyć procesy post-produkcji 3D i pomoże dostarczycielom treści usunąć techniczne wady na długo przed wpuszczeniem filmu 3D na antenę, w internecie lub na dyski optyczne.

- powiedziała Paulette Pantoja, CEO BluFocus.

THX-BluFocus 3D - 3 nowe certyfikaty

Certyfikat THX-BluFocus 3D będzie podzielony na 3 kategorie - każda z nich będzie miała własne rozpoznawane logo, umieszczone na pudełkach z filmami.

1. THX-BluFocus AV - ten certyfikat oznacza, że dźwięk i obraz został sprawdzony pod kątem jakości i szczegółowości obrazu i dźwięku

2. THX-BluFocus Creative - wszystkie elementy 3D zostały sprawdzone w celu zlokalizowania błędów i wad, które niepotrzebnie "poprawiają" zamierzenia reżysera lub mogą wywołać zmęczenie wzroku widza. Certyfikat gwarantuje też wysoka jakość menu płyty oraz elementów graficznych na niej zawartych.

3. THX-BluFocus Interoperability - ten certyfikat zapewnia, że płyty Blu-ray będą odtwarzane bezproblemowo na odtwarzaczach 2D i 3D różnych producentów.

Via [ Home Cinema Choice ]

Mariusz Koryszewski

Więcej o: