Telefon komórkowy z dużym wyświetlaczem jednak możliwy?

Serwis Unwired View wygrzebał wniosek patentowy Palm na telefon komórkowy przyczepiony do PDA (czy też tabletu/laptopa) z kwietnia 2010. Projekt Foleo 2? Pierwsze podejście nie było zbyt szczęśliwe.

Firma Palm w maju 2007 roku zapowiedziała Foleo, netbooka współpracującego z telefonem komórkowym. Projekt został po trzech kolejnych miesiącach skasowany. Ale idea połączenia dużego wyświetlacza z łatwym do użytku, poręcznym i małym aparatem do rozmów pozostała. I właściwie ciekawe, dlaczego nikt jeszcze nie produkuje takich urządzeń.

Idea Foleo miała wielu krytyków, którzy zarzucali jej niewielką przenośność i nie widzieli zastosowania, skoro emaile dało się czytać z ekranu komórki. Ale w dzisiejszych czasach wygląda zupełnie inaczej - pojawiają się tablety z 3G, które aż się proszą o niewielki dodatek z mikrofonem i słuchawką do prowadzenia rozmów głosowych, a komunikujący się z "bazą" np. po WiFi. Smartfony umożliwiające oglądanie multimediów nie rozwiązują sprawy, bo spotykają się w nich dwa przeciwstawne dążenia - jak największy wyświetlacz do oglądania wideo i grania oraz jak najmniejsze wymiary do wygodnych rozmów.

To tylko wniosek patentowy - nie wiadomo, czy Palm (a właściwie już HP) w ogóle pracuje nad tą koncepcją. Muszę jednak przyznać, że pomysł wygląda atrakcyjnie.

[via Unwired View ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: