Geolokalizacja w Facebooku już jutro?

Jutro Facebook organizuje konferencję, na której ma ogłosić jakąś nową usługę. Czy będzie to spodziewana od dawna geolokalizacja?

O tym, że Facebook planuje wprowadzić funkcje geolokalizacyjne mówi się od dawna. Eksperci spodziewają się , że nowe opcje pozwolą na dodawanie współrzędnych do wpisów czy "lubienie" fizycznych miejsc . Prawdopodobnie geolokalizacja mogłaby zacząć być wykorzystywana przez twórców aplikacji , więc moglibyśmy na przykład grać w gry wykorzystujące położenie użytkownika. Dla geolokalizacji można zresztą znaleźć dużo więcej zastosowań.

Dziwi jednak fakt, że Facebook dopiero teraz postanowił wprowadzić tę funkcję (o ile faktycznie postanowił; o tym przekonamy się jutro). Foursquare od dawna gromadzi coraz większe ilości użytkowników, podobnie jak inne tego typu serwisy. Poza tym nie można zapomnieć o Google, który także ma swoją usługę geolokalizacyjną (Google Lattitude), a teraz krążą pogłoski o nowym serwisie społecznościowym jego autorstwa.

To, że Facebook wprowadzi geolokalizację jest jedynie kwestią czasu. Aby przekonać się, czy będzie to już jutro, będziemy musieli poczekać. Z drugiej strony bowiem konferencja może dotyczyć szczegółów na temat ostatnio udostępnionych Pytań i Odpowiedzi , albo zupełnie nowej funkcji. Jak sądzicie?

Więcej o: