Sharp wprowadza pierwsze LED-owe lampy sufitowe...na pilota

Nie wszyscy wiedzą, ale Sharp, poza telewizorami LCD, zajmuje się także rozwojem domowego oświetlenia. Właśnie zaprezentował 6 modeli lamp sufitowych LED. Japoński koncern chwali się, że to pierwszy taki produkt na świecie.

Lampy sufitowe LED Sharpa wykorzystują technologię dyfuzji (rozproszenia) światła.

Dopasuj kolor i jasność światła... pilotem

Trzy modele - DL-C501V, DL-C301V oraz DL-C302V - pozwalają użytkownikom na zdalne sterowanie pilotem. Można za jego pomocą np. zmienić kolor białego światła lub ustawić odpowiednią jasność. Lampy mają wbudowane aż 110 różnych poziomów kolorów i jasności. Światło można więc dopasować do naszego nastroju lub pory dnia. Co więcej, specjalna funkcja Eco Light Rhythm potrafi automatycznie dostosowywać kolor i jasność oświetlenia w ciągu całego dnia.

Sharp nie byłby też sobą, gdyby nie wbudował ekologicznych funkcji - żyrandole na pilota redukują konsumpcję energii aż do 65 proc. Ponadto są one bardzo smukłe (mają od 8 mm do 43 mm).

Chciałbym takie lampki powiesić na suficie w swoim domu. Wreszcie miałbym światło, które mógłbym dopasować do swoich preferencji. Niestety lampy LED Sharpa na razie będą dostepne tylko na japońskim rynku.

Zobacz 5 technologii, w których Japonia jest najlepsza

Mariusz Koryszewski

Czy chciałbyś mieć lampę LED na suficie?
Więcej o: