Tablet z webOS na początku 2011 roku

Plotki zostały potwierdzone - HP oficjalnie zapowiedziało, że stworzy tablet z systemem webOS. Nie ujawniono żadnych szczegółów na temat tego urządzenia, ma wejść do sprzedaży na początku 2011 roku.

Być może tablet nazywał się będzie PalmPad - taką nazwę HP zarezerwowało miesiąc temu . Oficjalnie nie podano żadnych szczegółów technicznych. Okazją do zapowiedzi urządzenia była prezentacja raportu za trzeci kwartał bieżącego roku finansowego firmy (w przypadku HP kończący się 31 lipca). Korporacja radzi sobie bardzo dobrze - licząc rok do roku zanotowała wzrost przychodu netto o 11,4%, do wartości 30,7 mld dolarów (informacja prasowa tutaj ).

Wygląda na to, że korporacja choć powoli, to jednak zauważyła zainteresowanie rynku tabletami i rozszerzy dotychczasową ofertę laptopów i netbooków o kolejny segment urządzeń przenośnych. Sam chętnie obejrzę PalmPada (czy jak tam finalnie się będzie nazywał) - bardzo interesuje mnie co pokaże webOS i jak wypadnie na tle Androida oraz iOSa.

[via Pre Central ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: