Google testuje nową opcję: zmienia wyniki wyszukiwania w miarę wpisywania

Google jak wiadomo cały czas przeprowadza kilka równoległych eksperymentów dotyczących różnych usług koncernu - w tym wyszukiwania. Ostatnio jeden z ekspertów SEO natknął się na jeden z nich - wyniki wyszukiwania, które zmieniają się w miarę wpisywania frazy.

Nowy sposób wyszukiwania zauważył Rob Ousbey, a zarejestrowany przez siebie film zamieścił na swoim blogu . Strona z wynikami wyszukiwania dostosowana jest do frazy aktualnie wpisanej (jeszcze przed jej zatwierdzeniem), dopisując kolejne słowo, wyniki wyszukiwania same się aktualizują. Wygląda to mniej więcej tak:

Serwis TechCrunch uzyskał potwierdzenie od Google, że faktycznie jest to jeden z trwających eksperymentów wyszukiwania. Nie wiadomo jednak, czy koncern faktycznie podąży w tę stronę.

Moim zdaniem jest to jednak mało prawdopodobne. Takie dynamicznie zmieniające się wyniki wyszukiwania wymagałyby między innymi dobrej przepustowości łącza internetowego, a przecież jeszcze nie wszyscy nim dysponujemy. Poza tym pod znakiem zapytania stawałby system Ad Words (reklam Google). Tak szybko zmieniająca się strona nie dawałaby szans użytkownikom ani na zapoznanie się z linkami sponsorowanymi, ani tym bardziej na kliknięcie w nie.

Co sądzicie o tym eksperymentalnym sposobie wyszukiwania? Chcielibyście, żeby Google je powszechnie wprowadził?

Joanna Sosnowska

Więcej o: