Współpraca Bing i Yahoo weszła w życie

Poszukując informacji na portalu Yahoo tylko pośrednio będziecie korzystać z wyszukiwarki Yahoo Search. Za wyniki wyszukiwania bowiem odpowiada już Bing.

Pod koniec ubiegłego roku Microsoft i Yahoo udało się sfinalizować porozumienie które zakłada długofalową współpracę obu firm. W ramach umowy wyszukiwaniem na Yahoo zajmie się "silnik" Bing, a portal odpowiedzialny będzie za reklamy w wynikach wyszukiwania. Porozumienie to zyskało akceptację amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości oraz Komisji Europejskiej, co pozwoliło rozpocząć pracę nad integracją wyszukiwarek.

Teraz Yahoo oficjalnie podał już do wiadomości , że wyniki wyszukiwania wyświetlane w Yahoo Search to w istocie organiczne wyniki pochodzące z Binga. Za reklamy na stronie (jak zakładało porozumienie) wciąż odpowiada Yahoo. Zmiany widoczne są u użytkowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Na blogu Binga czytamy , że inne wersje językowe pojawią się "wkrótce".

Na amerykańskim rynku wyszukiwarek Bing i Yahoo Search miały niemal identyczny udział w rynku. Prawie dziesięciokrotnie mniejszy , niż "światowy król wyszukiwarek" - Google. Porozumienie zawarte przez obie firmy ma zapewne na celu poprawę pozycji na rynku. Microsoft może w ten sposób przyciągnąć do swojej wyszukiwarki nowych użytkowników, chociaż jeszcze długo potrwa, zanim Bing będzie na tyle silny, by zagrozić Google.

Więcej o: