Czy tak będzie wyglądać Internet Explorer 9?

W Sieci pojawił się właśnie wizerunek najnowszej przeglądarki Microsoftu - Internet Explorer 9. Tej, której beta ma być zaprezentowana światu 15 września.

IE9 można już od jakiegoś czasu pobrać i samemu przetestować - jest to jednak wersja Preview - bardzo wczesna, w której może zajść jeszcze wiele zmian. Zapowiadano jednak także nowy interfejs, i to właśnie on został zauważony w Sieci.

Stało się to za pośrednictwem rosyjskich współpracowników Microsoftu, którzy na swojej stronie umieścili zrzut ekranu przedstawiający IE9. Wpis został już teraz usunięty , ale znana blogerka Mary Jo Foley zdążyła go zapisać. W serwisie ZDNET możemy przeczytać jej uwagi na temat interfejsu Internet Explorera 9.

Wynika z nich, że nowa wersja przeglądarki ma mieć mniej przycisków niż "8" - znikają elementy takie jak Ulubione czy Sugerowane Strony. Oryginalna, rosyjska strona miała sugerować, że pasek nawigacji będzie znacznie uproszczony, a pole adresu służyć będzie także do wyszukiwania (tak jak w przypadku Chrome). Z samego zrzutu ekranu niewiele można wywnioskować, jako że stracił już wiele na jakości.

Z wstępnych, podanych do tej pory o IE9 informacji wynika, że przeglądarka ma różnić się od swoich poprzednich wersji. Microsoft zapowiada, że lepiej będzie obsługiwać standardy sieciowe - w tym HTML5 - i będzie zdecydowanie szybsza. Jak będzie naprawdę, przekonamy się we wrześniu, gdy Microsoft udostępni już wersję beta IE9.

Więcej o: