Korzystasz z IE6? Na Facebooku długo już nie porozmawiasz

Facebook ogłosił, że pracuje nad poprawą stabilności czatu w serwisie. Jedną z przyczyn dla których odmawiał on działania mają być przestarzałe wersje przeglądarek.

Na blogu Facebooka możemy dzisiaj przeczytać, że w ciągu najbliższych tygodni komunikacja na czacie ma się znacznie poprawić. Do tej pory bowiem nie było niczym zaskakującym, jeśli w połowie rozmowy przeglądarka odmawiała posłuszeństwa i trzeba było uruchamiać ją ponownie. Facebook twierdzi, że poprawił "technologię odpowiadającą za komunikację". Oznacza to jednak, że niektóre starsze wersje przeglądarek nie będą już obsługiwać facebookowego czatu .

Wprost wymieniona jest tu przeglądarka Internet Explorer 6 - znajdująca się obecnie na 5 miejscu jeśli chodzi o popularność przeglądarek na świecie. IE6 wprowadzono razem z Windowsem XP 9 lat temu, z perspektywy Internetu jest to już więc leciwy staruszek. Do tej pory podejmowano wiele prób przekonania użytkowników do aktualizacji przeglądarki, łącznie z symbolicznym pogrzebem IE6, na który sam Microsoft przysłał wieniec . Ale IE6 jest wyjątkowo odporny na środki symboliczne, więc może ruch Facebooka zmotywuje użytkowników do zaktualizowania przeglądarki. Obsługa czatu dla IE6 zakończy się 15 września , w dniu, gdy Microsoft ma zaprezentować wersję beta Internet Explorera 9.

Joanna Sosnowska

Więcej o: