Usprawnione wyszukiwanie w czasie rzeczywistym w Google

Widać, że Google usilnie pracuje nad wyszukiwaniem w czasie rzeczywistym. Usługa właśnie zyskała osobną podstronę, oraz kilka ciekawych opcji nawigacji.

Do tej pory wyszukiwanie w czasie rzeczywistym, czyli wpisy pochodzące z blogów, mikroblogów i serwisów społecznościowych, znajdowało się w panelu z lewej strony okna wyszukiwarki. Nie zostało co prawda stamtąd usunięte (wciąż dostępna jest opcja Aktualizacje), ale można też korzystać z niej na stronie http://www.google.com/realtime .

Co nowego nas tam czeka? To zależy od wersji językowej wyszukiwarki. Jeśli korzystacie z polskiej wersji, to można przeglądać najnowsze wpisy z serwisów społecznościowych dokładnie w znany już sposób - według języka (polski lub jakikolwiek), wpisów z obrazami , oraz na osi czasu zobaczyć, kiedy temat był najsilniej komentowany .

W wersji anglojęzycznej można także ustawić lokalizację - miejsce, skąd pochodzić mają wpisy na dany temat. Jeśli jakieś zagadnienie jest intensywnie omawiane, można także rozwinąć listę w opcji "Pełna rozmowa". Serwis Search Engine Land słusznie zauważa, że brakuje jednak opcji umiejscowienia wpisów na mapie.

Joanna Sosnowska

Więcej o: