Pełnometrażowe filmy na YouTube

Bez oficjalnej zapowiedzi na głównej stronie YouTube, pojawił się serwis Movies, gdzie wytwórnie udostępniają za darmo filmy pełnometrażowe.

Wystarczy wejść pod adres http://youtube.com/movies i w przeglądarce ukaże się zbiorcza lista ostatnio dodanych filmów z każdej kategorii: akcja i przygoda, animacje i kreskówki, Bollywood, dokument i biografia, dramat, familijne, horror, klasyka, kryminały i thrillery, romans, sala kinowa, Science Fiction, sensacja, sport, śmieszne.

Nie są to filmy pierwszego sortu, jest sporo filmów akcji z Bruce'em Lee i Jackie Chanem, spory wybór bollywoodzkich produkcji ale bez Shah Rukh Khana, miłośników fantastyki ucieszą dwa klasyki: "Metropolis" Fritza Langa i "Destination Moon", oraz fanowski prequel do Władcy Pierścieni. Osobliwością wynikającą z wycelowania serwisu w rynek amerykański jest kategoria filmów w języku hiszpańskim.

Filmy pochodzą z wytwórni MGM / Lionsgate / Sony Pictures.

Osobną wersję serwisu dostali Brytyjczycy, wersja dostępna dla Wysp zawiera filmy udostępnione wcześniej w serwisie BlinkBox, ale obejrzeć je mogą tylko czytelnicy z Wielkiej Brytanii. Zwłaszcza szkoda "rodzynka" przygotowanego na start: " Hotelu New Hampshire " z Jodie Foster i Nastassją Kinski.

Za to mamy "Ucieczkę z Sobiboru" z Joanną Pacułą i Rutgerem Hauerem.

Niestety, bez napisów.

[via TechCrunch ]

Janusz A. Urbanowicz

Więcej o: