Mysz zapobiegająca urazom ścięgien i mięśni

Firma SmartFish zaprezentowała mysz, której używanie ma zapobiegać nabawiania się przez jej użytkowników RSI - choroby często spotykanej u osób dużo pracujących z komputerem.

RSI (and. Repetitive Strain Injury) to urazy dłoni, ramion, a nawet karku powstające na skutek częstego i długotrwałego powtarzania podobnych czynności, np. korzystania z myszy. Kiedyś powszechne wśród pracowników linii montażowych, dzisiaj - wśród użytkowników komputerów.

Mysz ErgoMotion stworzona przez firmę SmartFish, ma zapobiegać tym problemom, pozwalając dłoni pracować w naturalny sposób. Jej górna część przechyla się na boki, do przodu i do tyłu podczas użytkowania. Celem firmy było stworzenie takiej myszy, która z jednej uchroni użytkowników przed urazami, a z drugiej będzie się jej używało jak tradycyjnej myszy.

Mysz jest wyposażona w czujnik o rozdzielczości 800DPI i komunikuje się z komputerem przy pomocy malutkiego nadajnika radiowego o częstotliwości 2,4GHz podłączanego do portu USB. Posiada dwa przyciski, rolkę przewijania i mogą z niej korzystać zarówno osoby prawo jak i leworęczne. Jej koszt to 50$.

[ SmartFish via The Register ]

Maciej Starzycki

Więcej o: