Google Wave będzie działał do końca roku

Wygląda na to, że wyrok na Google Wave jest już nieodwołalny. Użytkownicy mają czas do końca roku.

Eksperymentalna usługa Google Wave, uruchomiona w maju 2009, od początku spotkała się z bardzo mieszaną reakcją. Chwalona za innowacyjność, oryginalność i potencjał, ganiona za niedopracowanie i słaby interfejs. Jej głownym problemem wydaje się jednak brak jednoznacznego zastosowania - większość użytkowników nie wiedziała po prostu, do czego mieliby ją wykorzystywać.

Na początku sierpnia, Google ogłosił zamknięcie usługi. Pomimo petycji o zachowanie projektu, firma nie zmieniła zdania.

Wczoraj jeden z członków zespołu Google Wave, Lars Rasmussen ogłosił, że wave.google.com będzie dostępne co najmniej do końca roku. Obiecał także, że do tego czasu pojawi się możliwość wyeksportowania danych.

Zaintrygowały mnie informacje o poszukiwaniu przez zespół sposobów wykorzystania technologii wave w innych produktach Google (Czyżby elementy Wave w Google Me?), zapewnienia wsparcia dla klientów Google Apps (Utrzymanie szczątkowej usługi przy życiu? Czy po prostu wsparcie przy migracji?), oraz upublicznienia większych części kodu. Niestety notka jest bardzo lakoniczna. Więcej ma być wiadome w nadchodzących tygodniach.

[ Google Wave Blog via Ars Technica ]

Maciej Starzycki

Więcej o: