Kredyty Facebooka na kartach pre-paid

Kredyty to jedna z walut, którymi można płacić za "wirtualne dobra" na Facebooku. Za kilka dni można będzie kupić z nimi specjalne zdrapki.

Ambicją Facebooka jest ustanowić jedną, serwisową walutę - właśnie Kredyty. Dlatego są one promowane na rozmaite sposoby , łącznie z rozdawaniem ich za darmo użytkownikom w nadziei na to, że później samodzielnie dokupią kolejny pakiet. Kredyty można wydać w najpopularniejszych aplikacjach na Facebooku, czyli w grach.

Za Kredyty można kupić to wszystko, na co "normalnie" trzeba byłoby zapracować. Dobra różnią się w zależności od gry - może to być wewnętrzna waluta aplikacji, dodatkowa energia dla postaci, albo wyjątkowy przedmiot. Za wszystko to można także oczywiście płacić także zwykłym przelewem, albo korzystając z serwisu PayPal. Jednak system płatności to także źródło zysku dla serwisu - dlatego Kredyty są tak silnie promowane.

Jak podaje serwis Inside Facebook , od najbliższej niedzieli, na początek tylko w USA, można będzie kupić specjalne karty pre-paid z Kredytami. Ceny wynosić będą 15, 25 i 50 dolarów, a karty znajdą się w sieci sklepów Target i na stronie internetowej Target.com.

Obecnie najbardziej popularną formą płatności na Facebooku jest PayPal. Ponieważ jednak w samych tylko Stanach Zjednoczonych zyski ze sprzedaży dóbr wirtualnych mają wynieść w tym roku 835 milionów dolarów , także Facebook chce mieć w nich swój udział.

Joanna Sosnowska

Więcej o: