IFA 2010: Gry 3D bezpośrednio na telewizorach Panasonica

Ubisoft będzie tworzyć gry na telewizory 3D Panasonica.

Umowa została ogłoszona wczoraj, na trwających w Berlinie targach IFA. Zgodnie z nią Ubisoft będzie przygotowywał nowe gry 3D i powiązane z nimi aplikacje na telewizory. To wszystko ma być następnie dostarczane użytkownikom za pomocą platformy VieraCast Panasonica.

Pierwsze tytuły nad którymi ma pracować Ubisoft, to "Shaun White Skateboarding" i "Tom Clancy's Ghost Recon Future Soldier". Na razie nie wiadomo kiedy można się ich spodziewać, ani ile będą kosztować (czy też może będą dostępne za darmo). Nie wiadomo także jakiego kontrolera będzie się używać do grania, jedynie, że poza telewizorem nie będzie do tego potrzebny żaden dodatkowy sprzęt.

Telewizory z systemem Viera już teraz pozwalają na korzystanie ze sporej ilości usług bez żadnego dodatkowego sprzętu. Dodanie możliwości odpalania gier, to kolejny krok ze strony producenta, który ewidentnie chciałbym zrobić z nich domowe centrum rozrywki. Ciężko powiedzieć czy pomysł Panasonica się sprawdzi - wszystko zależy od wykonania.

Oprócz informacji o grach, Panasonic zaprezentował także nowe telewizory plazmowe VIERA VT20 3D 42" i 46" oraz odtwarzacze BluRay 3D (DMP-BDT300 Full HD, DMP-BDT100 Full HD).

[via The Register ]

Maciej Starzycki

Więcej o: