Bezprzewodowy system głośników iHome AirPlay

Firma SDI Technologies jako pierwsza zapowiedziała bezprzewodowe głośniki obsługujące AirPlay - metodę streamingu mediów zaprezentowaną na środowej konferencji Apple. Będą dostępne przed Bożym Narodzeniem.

Na prezentację Apple można patrzeć głównie przez pryzmat nowych iPodów, iTunes 10, platformy społecznościowej i ewentualnie Apple TV, jako taniego odtwarzacza streamowanego wideo, z którego z powodów geograficznych nie skorzystamy. Ale jest jeszcze jedna istotna rzecz - Apple chce od wersji iOS 4.2 (premiera w listopadzie) opanować całą przestrzeń mediów. System będzie obsługiwał AirPlay, czyli technologię bezprzewodowej transmisji wideo, muzyki, zdjęć. Dzięki temu Apple TV pokaże na dużym ekranie film przechowywany w pamięci iPada, a głośniki - na przykład takie, jak propozycja marki iHome - odtworzą w sypialni czy salonie strumień muzyki wysyłany choćby z iPoda touch.

System iOS staje się centralnym punktem rozwiązań Apple. Steve Jobs chwalił się na konferencji, że jego firma sprzedała dotychczas 120 mln urządzeń z tym oprogramowaniem. Analitycy wskazują , że w ciągu dwóch lat nowy system stanie się bardziej popularny niż Mac OS X. Im więcej sprzętu, wszystko jedno czy własnego, producentów współpracujących (jak SDI Technologies) czy firm trzecich, tym większa synergia. No i oczywiście przywiązanie klienta - jeśli ktoś będzie posiadał trzy urządzenia obsługujące AirPlay, to przy zakupie czwartego współpraca z resztą będzie bardzo istotna.

[via iHome ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: