IFA 2010: Cover Story - czytnik z dotykowym ekranem

Na berlińskich targach firma iRiver, która niedawno zapowiedziała współpracę z LG Display, zaprezentowała Cover Story - dotykową wersję swojego czytnika ebooków.

6-calowy wyświetlacz E Ink o rozdzielczości 800x600 i ośmiu odcieniach szarości widzieliśmy już w poprzednim Story, ale nowością jest dotykowość, obsługa dołączonego piórka i możliwość tworzenia odręcznych notatek. Ciekawą funkcją jest również słownik - urządzenie zaopatrzono w Oxford English Dictionary i gdy dłużej przytrzymamy palcem niezrozumiałe słowo (w formatach ePub i PDF) wyświetli się nam jego definicja.

Czytnik, tak jak poprzednia wersja, odtwarza muzykę i zaopatrzony jest w dyktafon, ma również port USB. Poprawiono baterie - teraz w pełni naładowany akumulator (co trwa 5 godzin) wystarczy na 11 tysięcy stron, 30 godzin muzyki lub 5 godzin rejestracji dźwięku. Przewidziane są dwie wersje - z WiFi oraz bez. Model z WiFi dodatkowo umożliwia wysyłanie e-maili i dostęp do księgarni bez udziału komputera. Menu w jednym z 17 języków - przewidziano j.polski. Oprócz ebooków i muzyki czytnik ma również oprogramowanie do oglądania komiksów i dokumentów w formatach pakietów biurowych. Waży 282 gramy.

Polski dystrybutor nie ma go jeszcze w swojej ofercie, nie wiadomo więc kiedy wejdzie do sprzedaży i z jaką ceną. Według Engadget ma być dostępny w ciągu tygodnia, zaś tańsza wersja ma kosztować 230 euro.

[via iRiver ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: