Orion - nowy mobilny procesor dwurdzeniowy

Dwurdzeniowy procesor w telefonie? Czemu nie, jak mówią w dziale rozwoju Veridian Dynamics oraz, najwyraźniej, w Samsungu.

Jeżeli ktoś odczuwa nieodpartą potrzebę, aby jego smartfon mógł nagrywać filmy HD 1080p czy obsługiwać dwa wbudowane ekrany i podłączony monitor zewnętrzny, to nie będzie musiał bardzo długo czekać.

Samsung ogłosił, że jego nowy procesor do zastosowań mobilnych, Orion, będzie zawierać dwa rdzenie ARM Cortex A9, taktowane z częstotliwością 1 GHz. Będzie on zapewniać 5 razy wydajniejszą obsługę grafiki 3D niż poprzednie procesory mobilne Samsunga (Hummingbird).

Można się zastanawiać, po co komu dwa rdzenie i tyle mocy obliczeniowej w telefonie, ale rzeczywistość pokazuje, że mocy obliczeniowej nigdy za wiele. Nie mówiąc już o tym, że procesor ten zapewne znajdzie się również w wielu tabletach i netbookach, a w ich przypadku odpowiedni zapas mocy obliczeniowej powinien być jeszcze przydatniejszy.

Według informacji prasowych procesor ma być dostępny "dla wybranych klientów" pod koniec roku 2010, a przejść do masowej produkcji w pierwszej połowie 2011.

[ Android Guys , Gizmodo ]

Leszek Karlik

Więcej o: