Co dziś pokaże Google? Internet huczy od plotek

Google zapowiedział, że podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawi nowości dotyczące wyszukiwania. Czego możemy się spodziewać?

Dzisiaj wieczorem Google ma zamiar zapowiedzieć wprowadzenie kolejnych zmian w wyszukiwarce. Daje nam jednak małą wskazówkę w postaci logotypu "Google" na stronach anglojęzycznych .

Jak widać powyżej, jest ono całe szare. Jednak gdy zaczniemy wpisywać zapytanie, litery zaczną nabierać kolorów. Sam koncern na Twitterze przyznaje, że szare logo ma dużo wspólnego z dzisiejszą konferencją .

Logo Google nabiera kolorów w miarę wpisywania frazyLogo Google nabiera kolorów w miarę wpisywania frazy Fot. Google

Internet teraz aż huczy , starając się rozwiązać zagadkę logo i odkryć, jak ma się ono do zbliżającej się konferencji. Najczęściej stawianą hipotezą jest wprowadzenie szybszego wyszukiwania, które będzie się aktualizować w miarę wpisywania zapytania. Takie rozwiązanie przewiduje między innymi serwis TechCrunch . Natomiast Robert Scooble, amerykański bloger , znawca świata technologii, były pracownik Microsoftu sugeruje, że może chodzić o wprowadzenie semantycznego "silnika" wyszukiwania .

Czego możemy się zatem spodziewać? My obstawiamy wyniki wyszukiwania zmieniające się w czasie rzeczywistym, w miarę wpisywania zapytania . Mniej więcej w taki sposób, jaki opisywaliśmy ostatnio , gdy na pewnym blogerze "testowano" tę funkcję. Zarejestrował on wtedy aktualizujące się strony z wynikami wyszukiwania i opublikował na YouTube.

My także otrzymaliśmy zaproszenie na tę konferencję, po 19 będziemy już wiedzieć, jaką niespodziankę przygotował koncern Wielkiego G.

Macie jakieś inne pomysły na to, co dzisiaj pokaże Google?

Joanna Sosnowska

Więcej o: