IFA 2010: Wideościana Sharpa - największy ekran LCD na świecie

Wczoraj pisząc o gigantycznych plazmach w artykule Plazmowisko na IFA 2010 z oczywistych powodów nie mogłem umieścić największego na świecie ekranu LCD zaprezentowanego na IFA. Sharp zaprezentował  w Berlinie imponującą wideościanę o rekordowej przekątnej.

Gigantyczny telebim skonstruowany został z dziewięciu monitorów 60-calowych LCD (model PN-V601). Został on specjalnie zaprojektowany na potrzeby telebimów. Przekątna ekranu to aż 180 cali (4,6 metra) . Dzięki bardzo cienkiej ramce (6,5 mm) , obrazu nie psują przerwy między monitorami (tak jak miało to miejsce w gigantycznej plazmie LG MultiVision ). Oczywiście - jak na najnowszy LCD przystało - ma on podświetlenie Full LED.

180-calowa wideościana LCD - jakie zastosowanie?

Do czego mogą się przydać takie wideościany? To idealne urządzenie na targi (na IFA ta wideościana prezentowała się rewelacyjnie) w dużych salach pokazowych w firmach oraz jako panele informacyjne (lotniska, dworce kolejowe).

Takie ekrany tworzące wideościanę produkowane są w fabryce Sakai w Japonii,dzięki której Sharp jako pierwsza firma na świecie jest w stanie produkować panele o wymiarach 2,88x3,13 metra.

Wideościana LCDWideościana LCD Wideościana LCD

W Berlinie na stoisku Sharpa ta wideościana robiła wrażenie, odciągając nawet uwagę od innych, bardziej konsumenckich urządzeń Sharpa.

Warto jeszcze wspomnieć, że swoją wideościanę na targach miał też Samsung.

Wideościana LCD

Mariusz Koryszewski

Więcej o: