TechStandard 2010 już jutro

Jutro zaczyna się polska konferencja poświęcona technologiom biznesu internetowego.

Konferencję "TechStandard 2010" organizuje IDG, wydawca "Internet Standard". Konferencja ma stymulować integrację rynku technologii mediów internetowych w Polsce. Przewidywane tematy to płatności mobilne, techniki śledzenia użytkowników w marketingu internetowym czy projektowanie użyteczności serwisów internetowych.

Jak widać, tematyka jest ściśle branżowa, konferencja wycelowana jest w tych którzy siedzą w kulisach wszystkich internetowych przedsięwzięć, dużo zwłaszcza można sobie obiecywać po opowieści Naszej Klasy o wdrożeniu OpenSocial, dzięki czemu na N-K mają pojawić się aplikacje takie jak na Facebooku. O ile pamiętam jeszcze jakiś czas temu N-K zarzekała się że im dopuszczenie zewnętrznych aplikacji jest niepotrzebne, no ale... Ciekawie zapowiada się prezentacja SkryBot.pl , aplikacji do rozpoznawania mowy.

Zapraszam zwłaszcza na te dwa punkty programu, w których będę brał udział: krótką rzecz o użyciu oprogramowania open source w biznesie (na samym końcu konferencji), oraz panel o użyteczności technologii jako takiej, gdzie planuję siać sceptycyzm i defetyzm.

Do zobaczenia.

Janusz A. Urbanowicz

Więcej o: