Europa nie zawsze równa się Polska

Asus otworzył oficjalny sklep internetowy obsługujący kraje europejskie. Jego zasięg niestety kończy się na Odrze. Tym samym Asus dołącza do grona firm, które symbolicznie wyłączają Polskę z Europy.

Jeśli zaś chodzi o sam sklep. Póki co, nie znajdziemy tam komputerów z oferty Asusa, a wyłącznie akcesoria typu myszy, klawiatury, zasilacze, torby do laptopów i netbooków, a także możliwość przedłużenia gwarancji.

Sklep dopiero startuje, ale mimo to przykro dowiedzieć się, że polskie pieniądze sa gorsze od innych. Z drugiej strony być może to pewnego rodzaju nobilitacja. W końcu znaleźliśmy się w tej samej grupie co takie kraje jak Szwajcaria czy cała Skandynawia, których również nie uwzględniono na liście.

Przedstawiciel Asusa w Polsce - poproszony przez nas o komentarz - uspokaja, twierdząc, że sklep internetowy shop.asus.com jest próbną platformą, która ma zmierzyć opłacalność tego typu inicjatyw. Jeśli rozwiązanie się przyjmie, najprawdopodobniej zostanie rozszerzone. Kiedy? Tego nie wiadomo.

[via Wirtualne Media ]

Łukasz Cichy

Więcej o: