Gadżet dnia - samurajski zegarek od ChinaVision

Podpatrując największych tego świata, firma ChinaVision powoli dołącza do grona producentów zegarków, którzy oferują czasomierze pokazujące czas w sposób - powiedzmy -nieoczywisty. A już z pewnością niestandardowy.

Ice Samurai to najnowszy zegarek tego typu. Urządzenie ponoć w jakimś sensie zainspirowane zostało japońskimi wojownikami. Co łączy samurajów ze stalową bransoletą i błękitnymi diodami? Tego ciężko dociec.

W każdym razie, zegarek oferuje unikatowe wzornictwo - cały wygląda jak stalowa bransoleta. Mechanizm ukryty został w jednej jej części, natomiast tarczę zakamuflowano pod przykryciem przypominającym ogniwa, z których złożony został pasek.

Po naciśnięciu odpowiedniego guzika między ogniwami zaczynają się jarzyć błękitne diody, układające się w godziny i minuty.

Ciekawa konstrukcja, choć wydaje się, że mechanizm można by ukryć jeszcze bardziej i dodać inne kolory - do wyboru. Tymczasem zegarek można kupić w sklepie internetowym ChinaVision za około 12 dolarów. Im więcej sztuk tym taniej.

[via Chinavision ]

Łukasz Cichy

Więcej o: