Obejrzyj prototyp nowego tabletu HP Slate

Nie wiedzieć czemu każdy kolejny tablet, który ma się pojawić na rynku nie może być normalnym tabletem - samym w sobie - musi być pretendentem do korony iPada. No cóż, w takim razie prezentujemy kolejnego "iPad-killera".

HP Slate jeszcze się nie ukazał, a historia jego produkcji jest dłuższa i cechuje się większą liczbą zwrotów akcji niż niejeden południowoamerykański serial . Wystarczy powiedzieć, że debatowano co będzie lepsze - Slate czy iPad - zanim jeszcze ten drugi na poważnie ruszył do sprzedaży. W międzyczasie HP ponoć zawiesiło cały projekt .

Po kilku miesiącach HP nadal nie wprowadziło swojego niemal 9 calowego tabletu na rynek. Mimo to dotarliśmy do filmu prezentującego cechy wersji prototypowej.

Prezentowany egzemplarz działa pod przewodnictwem sytemu operacyjnego Windows 7, nie zaś pod WebOS , na co od dawna mieli nadzieję miłośnicy systemu Palma. Może to znaczyć, że powróciła koncepcja "okienkowego" Slate'a. O niczym to jednak nie przesądza. Tablet w filmie jest tylko prototypem.

[via Boy Genius Report ]

Łukasz Cichy

Więcej o: